اتوبار تهران

معاون بازاریابی گروه صنعتی کرمان‌موتور در توضیح دلیل توقف تولید لیفان ۶۲۰ و به طور کلی محصولات مختلف خودروسازان داخل، گفت: «در شرکت‌های خودروساز داخلی که تنوع تولید آنها بالاست، این امکان که یک محصول در ماه‌های متمادی و پشت سر هم تولید شود، وجود ندارد.»

 

به‌گفته مصطفی جعفری در شرکت‌های خودروساز مثل کرمان‌موتور که چند محصول مختلف را تولید می‌کنند، مدتی یک محصول تولید می‌شود، به پارکینگ می‌رود، در چند ماه به فروش می‌رسد و بعد دوباره به خط تولید باز‌می‌گردد.

 

وی با بیان اینکه توقف تولید یک محصول، ملاک توقف کامل تولید آن در خودروسازی‌های خصوصی نیست، اظهار کرد: «این شرکت‌ها تنوع محصول بالا و در عین حال تیراژ تولید محدودی دارند، بنابراین چنین فرایندی مقطعی و البته طبیعی است.»

جعفری در ادامه با اشاره به اینکه نسل جدید لیفان۶۲۰ با عنوان ۶۳۰ است، افزود: «ما الان در حال کار روی محصول جدید هستیم. بر این اساس تولید لیفان۶۲۰ ادامه پیدا می‌کند و تا سال آینده تولید نسل جدید آن آغاز می‌شود.»

 

هرچه درصد داخلی‌سازی یک خودرو بالاتر باشد، افزایش تیراژ تولید آن نیز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. مثلا برای خودرویی مثل لیفان ۶۲۰، تولید پنج تا شش هزار دستگاه در سال توجیه اقتصادی دارد

معاون بازاریابی کرمان‌موتور در رابطه با تیراژ منطقی تولید، با تاکید بر اینکه این موضوع با بحث مقیاس اقتصادی تولید ارتباط دارد، گفت: «این مساله به فاکتورهای اقتصادی و تولیدی مختلفی بستگی دارد.

 انتشار از منبع : barbaristandard-pb - barbaristandard-pb
پنجشنبه 23 دی 1395 ساعت 10:42:20
  برچسب ها : تولید ,محصول ,اقتصادی ,جدید ,اینکه ,توقف ,پیدا می‌کند ,تیراژ تولید ,کت‌های خودروساز ,توقف تولید ,اتوبار تهران